Az adós szolga példázata

Áldás, békesség!

Imádkozzunk:

Jó Atyánk, Istenünk, te taníts bennünket!

Jézus Krisztus útján vezesd a lelkünket!

Szentlelked ereje növelje hitünket! Ámen!

Az adós szolga példázata

Kedves Gyerekek!

Életünk során előfordul, hogy megbántanak bennünket, fájdalmat okoznak nekünk. Csúnyán viselkednek vagy beszélnek velünk, kinevetnek, kicsúfolnak, sértegetnek. Ez mindenkinek rosszul esik. Néha véletlenül, akaratlanul bánt meg bennünket valaki. Biztos veletek is történt már ilyen. Véletlenül összetörtetek valamit, meglöktetek valakit, aki elesett. Milyen jó érzés, ha nem haragszanak ránk, hanem megbocsátanak nekünk! 

Vajon mi mit teszünk akkor, ha valaki velünk rosszat tett, megbántott? Visszaadjuk, amit kaptunk? Mi is kicsúfoljuk, megverjük, sértegetjük a másikat? A haragot tápláljuk a szívünkben, vagy készek vagyunk megbocsátani? Hányszor kell megbocsátanunk egymásnak? 

Mai történetünkből kiderül, hogy mit tanít nekünk Jézus a megbocsátásról!

Kedves Gyerekek!

A mi Istenünk jóságos, irgalmas, megbocsátó Isten. Nekünk is ilyennek kell lennünk! A mai történetünkben Jézus arra tanít minket, hogy mindig bocsássunk meg egymásnak! Ez nem mindig könnyű, de Ő segít ebben is, ha kérjük! ☺

 „Bocsássatok meg egymásnak”

Efezusiakhoz írt levél 4,32

Énekeljünk: 

Az Úr jósága, hogy még élünk a földön,
Mert az Ő irgalma soha véget nem ér.
Újjáéled reggelre, minden reggelre,
Nagy a Te hűséged, ó Uram (Urunk), nagy a Te hűséged.

Imádkozzunk!

Úr Jézus! Köszönjük, hogy Te mindig a jóra tanítasz bennünket és Te mindig kész vagy megbocsátani nekünk! Kérünk, bocsásd meg, ha megbántottunk Téged és embertársainkat a viselkedésünkkel! Segíts bennünket, hogy mi is mindig meg tudjunk bocsátani egymásnak! Ámen.

Az Úr legyen mindnyájatokkal!

Áldás, békesség!

Kedvelj és kövess minket:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

A gyülekezet Facebook oldalára!
YOUTUBE